Grzegorz Stareńczak z wyróżnieniem FAIR PLAY PKOL

Trener Klubu MKS MOS Wieliczka oraz nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce Grzegorz Stareńczak został wyróżniony w prestiżowym 51 konkursie Klubu Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Warszawie, gdzie mieści się Centrum Olimpijskie,  z rąk Przedstawiciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego , a także  siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej Pani Ireny Szewińskiej, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pana Andrzeja Kraśnickiego, a także Wiceprezesa PKOL Pana Mieczysława Nowickiego otrzymał wyróżnienie oraz List Gratulacyjny Fair Play 2017 w kat. „Czyn czystej gry.”

Podczas finałowego  meczu  Mistrzostw Polski  Kinder+Sport w Zabrzu  przy stanie 1:1 w setach, po ataku zespołu MOSM Tychy i przyznaniu przez sędziego punktu ekipie MKS MOS Wieliczka (punkt ten dawał przewagę w emocjonującej końcówce 10:9 – w tie breaku gra się do 11), trener Grzegorz Stareńczak, informując sędziego o dotknięciu piłki przez zawodniczkę z jego zespołu, poprosił o skorygowanie wyniku i przyznanie punktu drużynie przeciwnej. Wynik został zmieniony i po kilku piłkach zespół z Wieliczki spotkanie przegrał. Porażka, łzy zawodniczek, ale i wspaniała postawa trenera Grzegorza Stareńczaka uhonorowana została przez organizatorów i ambasadorów turnieju nagrodą Fair Play.

W gronie Laureatów  Fair Play 51 edycji konkursu znaleźli się tak wybitni sportowcy i dziennikarze m.in. Michał Kwiatkowski, Eugeniusz Kijewski, Antoni Piechniczek, Ryszard Borek, Bogusław Fulara czy  Dariusz Bukowski .  Honorową statuetkę Fair Play otrzymał Redaktor Tadeusz Olszański.

Krótka relacja filmowa z tego wydarzenia :

2018_Fair_Play