Zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt!

W piątek 10 maja 2019 zawodniczki MKS MOS Wieliczka wzięły udział w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Piwnicznej-Zdroju. W turnieju wystartowało 11 zespołów , 5 ze Słowacji /Stropkov, Presov, Bardejov, Giraltovce I, Giraltovce II/ i 6 z Polski / Limanowa, Sandecja Nowy Sącz, Dębowiec, Piwniczna-Zdrój, MKS MOS Wieliczka I – kadetki, MKS MOS Wieliczka II – młodziczki. Grano systemem: 3 grupy po 4 zespoły „każdy z każdym.
Obie drużyny MKS MOS Wieliczka rozegrały bardzo dobry turniej, kadetki wygrały 4 mecze i przegrały 1 mecz z faworytkami turnieju zespołem Presov ze Słowacji, pierwszego seta 21:25, a w drugim secie prowadziły już 18:13 i niestety seria niewymuszonych błędów doprowadziły do nerwowej końcówki, aby ostatecznie zakończyć porażką 23:25. Młodziczki po wygranych wszystkich meczach w eliminacjach, następnie wygrały 2:0 z Sandecją Nowy Sącz i w meczu o pierwsze miejsce po zaciętej siatkarskiej bitwie wygrały w tie-breaku 15:13 z faworytkami turnieju zespołem Presov.

11 miejsce – GIRALTOVCE II

MVP III Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt została Paulina Łabuz, a wyróżnienia otrzymały Alicja Bogdan i Natalia Pajdak.