Kadetki MKS MOS WIELICZKA wygrywają VII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Grybowie!!!

W VII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Grybowskiej Grybów 18-19 maj 2019 wystartowało 16 drużyn z Polski i Słowacji, w tym Kadetki i Młodziczki z Wieliczki . Dziewczęta rywalizowały przez dwa dni. W pierwszym dniu mecze rozgrywane były w czterech grupach „każdy z każdym” do trzech setów bez względu na wynik, a w drugim dniu systemem pucharowym do dwóch wygranych setów. Kadetki MKS MOS WIELICZKA od początku turnieju zaczęły grać bardzo odważnie, zdecydowanie i skoncentrowane w każdym elemencie siatkarskim. Z meczu na mecz gra była coraz bardziej płynna co przynosiło fantastyczne wyniki. Kadetki z Wieliczki cały turniej grały jak natchnione, na 16 rozegranych setów 15 wygrały. Po bardzo trudnym i emocjonującym półfinale, w którym pokonały zespół UKS Jedynka Tarnów, w Finale spotkały się z zespołem MOSiR Jasło. I tu Kadetki MKS MOS WIELICZKA ponownie potwierdziły swoją fantastyczną formę pokonując w pierwszym secie zespół MOSiR Jasło 25:10 a w drugim 25:17, tym samym wygrywając w pięknym stylu VII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Ziemi Grybowskiej 2019.

Oto wszystkie uzyskane wyniki Kadetek:
MKS MOS WIELICZKA 3:0 /25:16, 25:7, 25:17/ V LO DEWELOPRES RZESZÓW
MKS MOS WIELICZKA 3:0 /25:14, 25:11, 25:18/ MKS LIMANOWA
MKS MOS WIELICZKA 3:0 /25:17, 25:8, 25:11/ VOLLEY ELITE ACADEMY BARDEJOV
MKS MOS WIELICZKA 2:0 /25:15, 25:15/ UKS ISKRY GRYBÓW
MKS MOS WIELICZKA 2:1 /25:13, 13:25, 16:14/ UKS JEDYNKA TARNÓW
MKS MOS WIELICZKA 2:0 /25:10, 25:17/ MOSIR JASŁO

Zespół Kadetek MKS MOS WIELICZKA wystąpił w składzie: Bogdan Alicja – rozgrywająca, Najder Marlena – przyjmująca, Niedbała Gabriela – przyjmująca, Janus Anna – przyjmująca, Sumera Aleksandra – środkowa, Gocal Joanna – środkowa, Pabian Lena – środkowa, Karteczka Julia – atakująca, Trener – Artur Stryszowski.

Młodziczki wystartowały w turnieju w bardzo niecodziennym składzie, gdyż kilka zawodniczek przebywało w tym samym czasie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a część rozpoczynała zgrupowanie kadrowe przed Turniejem Nadziei Olimpijskich. W pierwszym dniu turnieju dziewczętom brakło zgrania i zrozumienia na boisku w konsekwencji przegrały wszystkie mecze. W drugim dniu pokazały swój charakter i umiejętności wygrywając wszystkie mecze, zajmując ostatecznie 13 miejsce.

Zespół Młodziczek wystąpił w składzie :Klima Marta, Wiśniowska Maja, Raźny Patrycja, Morawska Kinga, Główczyk Ewa, Sobczyk Wiktoria, Książek Iwona, Sowa Dominika, Dukielska Monika, Trener – Wojtyczka Mikołaj.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU :
1 miejsce – MKS MOS WIELICZKA /Kadetki/
2 miejsce – MOSIR Jasło
3 miejsce – SK ELBA Presov
4 miejsce – UKS Jedynka Tarnów
5 miejsce – STS Sandecja Nowy Sącz
6 miejsce – UKS DĘBOWIEC
7 miejsce – MKS Limanowa
8 miejsce – UKS Iskry Grybów
9 miejsce – Kadra Podkarpacia
10 miejsce – KRS Ekstrim Gorlice
11 miejsce – UKS 15 Przemyśl
12 miejsce – Volley Elite Academy Bardejov
13 miejsce – MKS MOS WIELICZKA /Młodziczki/
14 miejsce – V LO Dewelopres Rzeszów
15 miejsce – UKS Szóstka Mielec
16 miejsce – Reprezentacja /Bardejov-Presov /

NAJLEPSZĄ zawodniczką MVP została Marlena Najder /MKS MOS WIELICZKA /

NAJLEPSZĄ ATAKUJĄCĄ została Gabriela Niedbała /MKS MOS WIELICZKA

Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Sumera i Maja Wiśniowska.
60355762_666408663787377_8551962575682666496_n (1)