Wojewódzki turniej w mini siatkówce z okazji Dnia Dziecka – Wyniki

Wojewódzki Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt z okazji Dnia Dziecka

W dniach 01-02 czerwca 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce odbyła się kolejna już edycja Wojewódzkiego Turnieju w Mini Siatkówce Dziewcząt – Wieliczka 2019. Turniej potocznie nazywany Siatkarskim Dniem Dziecka ściągnął do Wieliczki zawodniczki z 15 małopolskich klubów, a podczas dwudniowych zmagań wystartowało około 250 zawodniczek. Rywalizacja toczyła się  w kategoriach „singli”, „dwójek”, „trójek” oraz „czwórek”. Wynik sportowy miał tym razem znaczenie drugorzędne, głównie liczyła się dobra zabawa i wspólna integracja. Wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki, mogli skorzystać z poczęstunku oraz pysznych lodów przygotowanych przez Lodową Manufakturę z Niepołomic. Dla najlepszych zespołów czekały medale, puchary i nagrody, a wyróżniające się zawodniczki otrzymały statuetki siatkarskie. Nieocenioną pomoc zapewnili jak zwykle sponsorzy, rodzice zawodniczek i przyjaciele klubu.

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO, POWIATU WIELICKIEGO.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kategoria „singli”:

1. Alena Kawiorska (KS Prądniczanka Kraków)
  2. Kinga Bogdan (MKS MOS Wieliczka)
  3. Kaja Goraczko (SMS Dalin Myślenice)

Kategoria „dwójek”:

1. STS Sandecja Nowy Sącz I