Czas na podsumowanie i kilka refleksji na temat minionego roku 2019

Czas na podsumowanie i kilka refleksji na temat minionego roku 2019

Rok 2019 dla Naszego Klubu MKS MOS WIELICZKA był bardzo dobry, ciekawy, pełen pozytywnych zmian i sukcesów. Wystartowaliśmy we wszystkich grupach rozgrywkowych organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Siatkowej tj: w 1 Małopolskiej Lidze Kobiet, Małopolskiej Lidze Juniorek, Kadetek, Młodziczek oraz rozgrywkach minisiatkówki. Rozegraliśmy około 100 meczów ligowych, wzięliśmy udział w turniejach międzynarodowych,  turniejach ogólnopolskich,  turniejach wojewódzkich. Grupy młodsze (mini siatkówki)  startujące w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Kinder+Sport brały udział w turniejach ogólnopolskich i  turniejach wojewódzkich.

W ponad 40 Ogólnopolskich i Wojewódzkich turniejach nasze zawodniczki zdobywały medale. Oto niektóre osiągnięcia sportowe z roku 2019:

– III miejsce w MISTRZOSTWACH POLSKI KINDER+SPORT 2019 w kat.”4”

– III miejsce w PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK

– II miejsce w ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK

– V miejsce w ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK
I miejsce – VII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetek w Grybowie

I miejsce -VI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w Zawierciu w kat.”4”
– I miejsce – II Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019 o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko w kategorii „4”
– I miejsce -XIII Wielkanocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar SP 155 w Krakowie kat. „4”
– I miejsce -III Międzynarodowy Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Piwnicznej-Zdroju w kat. Kadetek
– I miejsce -Memoriał W. Tumidajewicz i J. Moszczaka w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Krakowie kat. Juniorek

– I miejsce– Ogólnopolski Turniej w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar  Małgorzaty Glinki – Wieliczka 2019  w kat. „singli ”
– I miejsce -Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Bergkamen (Niemcy) –  .   w kat. „młodziczek”

II miejsce -Międzynarodowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Bergkamen (Niemcy)  kat Juniorek
– I miejsce -IV Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka w Piłce Siatkowej w Krakowie w kat. „młodziczek”
I miejsce -Siatkarski Memoriał Krzysztofa Murzyna w Myślenicach w kat „młodziczek”
– I miejsce – VII Międzynarodowy Festiwal Piłki Siatkowej Juniorek w Dębowcu
I miejsce -V Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt – Jastrzębie Cup 2019  kat. „2”
– I miejsce -Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. . .  Lady Sue Ryder w Niepołomicach w kat. „2”
– I miejsce -Świętokrzyski Turniej Mini Siatkówki pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Skalbmierzy  w kat. „2”.

Wysokie osiągnięcia sportowe i wysokie miejsca w rozgrywkach ligowych spowodowały, że nasze zespoły awansowały do centralnych rozgrywek MISTRZOSTW POLSKI. Przyczyniło się to m.in do dużych sukcesów drużynowych jak i dużych sukcesów indywidualnych jakim było powołanie pięciu zawodniczek reprezentujących nasz Klub MKS MOS WIELICZKA na zgrupowanie Programu Młodzieżowej KADRY POLSKI , a były to: Martyna Łabuz, Paulina Łabuz, Dominika Sowa, Magdalena Pieczko, Nadia Życzkowska.

Wszystkie te osiągnięcia, sukcesy nie byłyby możliwe bez ogromnego zaangażowania, świetnej pracy trenerów oraz współpracy, wsparcia wielu osób , instytucji, Gminy Wieliczka, Powiatu Wielickiego, Akademii Małgorzaty Glinki, Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Dyrektorów Szkół.

   Na osobne, szczególne podziękowania zasługują nasi Sponsorzy, Firmy które nas wsparły finansowo, a dzięki którym mogliśmy doposażyć bazę treningową, unowocześnić wyposażenie hal sportowych, współfinansować wyjazdy na turnieje ogólnopolskie czy zakup strojów sportowych dla zawodniczek. Bardzo jesteśmy wdzięczni i chcielibyśmy podziękować następującym Firmom:

SCHAPER SPORT

KAMAZ POLSKA

PROVOL Spółka z o.o.

CITYBRUK Spółka z o.o.

ALUMET

Zakład Produkcyjno-Handlowy DOMEKS

Gosław Sport Center Spółka z o.o.

Firma Handlowo-Usługowa Rafał Bugajski

VOLMAX

RAD-BUD

Gołkowski Firma Ogólnobudowlana

Firma Budowlana Marek Głowa

Przewóz Towarów oraz Budownictwo Drogowe Mirosław Satoła

ENSAFE

CERTUS

QUADRUM


mksmos