XXVII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – Wieliczka 2020

XXVII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – Wieliczka 2020

   Za nami weekend pełen siatkarskich emocji z udziałem wielu klubów z różnych części Polski. Do Wieliczki zawitały zespoły z Wałbrzycha, Błonia, Ponieca, Śmigla, Krosna, Dębowca, Jastrzębia Zdroju, Tychów, Kęt, Nowego Targu, Tarnowa, Nowego Sącza, Staniątek oraz Krakowa.
   Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: młodziczki, kadetki oraz juniorek w trzech halach sportowych na terenie Wieliczki. Do miasta soli przybyło ponad 250 zawodniczek. Podczas dwudniowej rywalizacji z dobrej strony zaprezentowały się wielickie siatkarki. W najstarszej kategorii zawodniczki MKS MOS Wieliczka zdobyły srebrne medale, a młodziczki były tuż za podium. Warto wspomnieć, że nasze zespoły musiały radzić sobie na wielickich parkietach bez najlepszych siatkarek z roczników 2005-2006, które w tym samym czasie walczyły w Półfinałach Mistrzostw Polski, a mimo to pokazały z dobrej strony.
   Organizatorem Turnieju „Wieliczka 2020” był klub MKS MOS Wieliczka przy wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Powiatu Wielickiego. Dziękujemy również gospodarzom obiektów: SP1, SP2 oraz Kampusu Wielickiego za pomoc w rozegraniu tego cyklicznego i prestiżowego turnieju. Wspomnieć należy również o sponsorach klubu i firmach współpracujących takich jak Schaper Sport, Alumet, Certus, Sport Center, Quadrum, Provol, Tran-Ziem, Radbud, Ensafe, Citybruk , Cezar Bus oraz American Bookstore Księgarnia Amerykańska.
Klasyfikacja końcowa w kat. młodziczek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. KPS Gorce Nowy Targ (Wiktoria Barbarewicz)
2. UKS Beta Błonie (Lena Berlińska)
3. Piast Poniec (Maria Sobczyk)
4. MKS MOS Wieliczka I (Karolina Galon)
5. SL Salos Staniątki
6. JKS SMS Jastrzębie
7. UKS 22 Kraków
8. TS Wisła Kraków
9. MKS Chełmiec Wałbrzych
10. UMKS Kęczanin Kęty
11. UKS Jedynka Tarnów
12. MKS MOS Wieliczka II
Klasyfikacja końcowa w kat. kadetek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. KS AGH Kraków (Iga Kępa)
2. UKS Glinka Academy Śmigiel (Wiktoria Stachowiak)
3. STS Sandecja Nowy Sącz (Aneta Wierzbanowska
4. UKS Jedynka Tarnów (Aleksandra Kabel)
5. UMKS Kęczanin Kęty
6. MKS MOS Wieliczka
7. KS Karpaty Krosno
Klasyfikacja końcowa w kat. juniorek oraz wyróżniające się zawodniczki:
1. UMKS Kęczanin Kęty (Kamila Moskal)
2. MKS MOS Wieliczka (Monika Drej)
3. MOSM Tychy (Zuzanna Biszczanik)
4. TS Wisła Kraków (Ania Piekarniak)
5. UKS Dębowiec
IMG_8736 IMG_8741 IMG_8821 119242391_2657996877755548_2730917307081012525_n 4 (2)

mksmos