SZACHOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI DZIECI DO LAT 7 – wyniki

SZACHOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI DZIECI DO LAT 7 – wyniki

20_OMM6-DZ_MP_m

SZACHOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI DZIECI DO LAT 7

       10 X 2020 r. w patio Centrum Edukacyjno Rekreacyjnego „Solne Miasto” w Wieliczce zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach do lat 7. Organizatorzy mistrzostw to MKS MOS Wieliczka, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, Małopolski Związek Szachowy, Solne Miasto w Wieliczce, Urząd Marszałkowski w Krakowie. Prawo gry w turnieju miały dzieci urodzone w 2013 r. i młodsze. Turniej chłopców rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Turniej dziewczynek rozegrano systemem „każda z każdą”. Tempo gry w  grupie chłopców było po 15 minut na partię dla zawodnika, a grupie dziewczynek po 12 minut na partię dla zawodniczki. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik a Jego asystentami w grupie chłopców Bartosz Ślęczka, Jacek Kasprzycki, Marian Polak, Krzysztof Kuta, Florian Wrona a w grupie dziewczynek Bogumiła Ślęczka i Łukasz Czaplak. Do Wieliczki przyjechali reprezentanci UKS Czternastka Warszawa, KTS Kalisz, UKS Bakcyl Bielany Kraków, Kornuty Gorlice, UKS przy SP 8 Chrzanów, UKS Szach Mat Zabrze, K Sz. Skoczek Czerwionka Leszczyny, UKS Hetman Koronny Trzebinia, Szachownicy Kłaj, Ogniska TKKF w Dobczycach, KSz. Dwie Wieże Kraków, MCKiS Jaworzno, KKSz. Kraków, UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, Szkoły Sióstr Salezjanek w Krakowie, SP Przebieczany, Krzeszowic, Sułkowa. Turniej dziewczynek wygrała Maja Kołodziej (Ognisko TKKF w Dobczycach) z 6 punktami w 9 rundach. Tyle samo punktów zdobyła Marta Staszczyszyn a trzecia Gabriela Śmietanko zdobyła 5 pkt. W klasyfikacji do lat 6 zwyciężyła Marta Staszczyszyn (UKS Szach Mat Zabrze) wyprzedzając Gabrielę Śmietanko i Hannę Babicz. Rywalizowało 9 dziewczynek. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Ognisko TKKF Dobczyce wyprzedzając UKS Szach Mat Zabrze i UKS Czternastka Warszawa. Do turnieju chłopców zgłosiło się 25 zawodników. Mistrzem został Milan Chmielek (Szachownica Kłaj) zdobywając 6 punktów. Medalowe miejsca zajęli Wojciech Jamka i Filip Pawłowski zdobywając po 5,5 pkt. W klasyfikacji do lat 6 Wojciech Rabenda (Gens Una Sumus Kraków) i Michał Konkol zdobyli po 5 pkt. a Maksymilian Ślusarczyk 4 pkt. Drużynowo najlepszy wynik osiągnęła ekipa Szachownicy Kłaj, drugie miejsce zajęła drużyna Ognisko TKKF w Dobczycach, a trzecie UKS Bakcyl Bielany. Puchary dla najmłodszych uczestników mistrzostw otrzymali Paulina Pajer (UKS przy SP 8 Chrzanów) i Artur Wojtania (MCKiS Jaworzno).  W obu grupach zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, medale i dyplomy a wszyscy uczestnicy nagrody i upominki. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

 

Mistrzami Małopolski na rok 2020 zostali

Dziewczynki

Do lat 7

1.Maja Kołodziej  Ognisko TKKF Dobczyce, 2.Zoja Stasik UKS Bakcyl Bielany, 3. Hanna Babicz UKS GONIEC Staniątki

Do lat 6

1.Hanna Babicz UKS GONIEC Staniątki, 2.Agnieszka Ślusarczyk MKS MOS Wieliczka 3.Paulina Pajer  UKS przy SP 8 Chrzanów

 

Chłopcy

Do lat 7

1.Milan Chmielek Szachownica Kłaj, 2.Wojciech Jamka Ognisko TKKF Dobczyce, 3.Filip Pawłowski Ognisko TKKF Dobczyce

Do lat 6

1.Wojciech Rabenda Gens Una Sumus Kraków, 2.Maksymilian Ślusarczyk UKS Hetman Koronny Trzebinia, 3.Maciej Leszczyński KKSz Kraków

 

Wyniki końcowe chłopców

Wyniki końcowe dziewcząt

Jerzy Cholewa

Andrzej Irlik


mksmos