Mistrzostwa Wieliczki w Szachach Szybkich – wyniki

Mistrzostwa Wieliczki w Szachach Szybkich – wyniki

2021.06.09_MiWieA-3_m2021-06-09 w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce zorganizowano Mistrzostwa Wieliczki w Szachach Szybkich. W mistrzostwach mogły uczestniczyć osoby urodzone w 2010 r. i starsze zamieszkałe na terenie Gminy Wieliczka lub będące zawodnikami sekcji szachowej MKS MOS Wieliczka i UKS Lider Siercza. Mistrzostwa rozegrano w jednej grupie, systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem P 10’+5”. Sędzią głównym był IA Andrzej Irlik a sędzią rundowym Jacek Kasprzycki. Turniej wygrał z kompletem punktów Florian Wrona. Druga była Anna Ślusarczyk z 4 pkt. a trzeci Ksawery Bartman z taką samą ilością punktów. Rywalizowało 28 osób. Mistrzem Wieliczki został Florian Wrona, wyprzedzając Ksawerego Bartmana oraz zawodników, którzy zdobyli po 3,5 pkt. Kamila Knapika, Krzysztofa Wajdę, Szymona Dudę, Krzysztofa Kutę. W grupie kobiet mistrzyni Anna Ślusarczyk wyprzedziła zawodniczki z 3 punktami: Michalinę Dębowską i Annę Matylewską – Para.

2021-06-23 w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce odbyły się Mistrzostwa Wieliczki w Szachach Szybkich dla dzieci urodzonych w 2011 r. i młodszych. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem P 10’+5”. Startowało 10 uczestników. Sędzią głównym był IA Andrzej Irlik a sędzią rundowym Tomasz Kinas. W grupie chłopców zwyciężył Krzysztof Chmiel z wynikiem 5 pkt, drugi był Krzysztof Topór a trzeci Szymon Kadula. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Magdalena Łapczyńska z rezultatem 4 pkt., druga była Agnieszka Ślusarczyk a trzecią pozycję zajęła Joanna Łapczyńska. Podczas zakończenia turnieju wiceprezes MKS MOS Wieliczka Andrzej Irlik wręczył Agnieszce Ślusarczyk okolicznościową statuetkę z gratulacjami, za zdobycie tytułu wicemistrzyni Polski do lat 7 i 8 w Poroninie.

Mistrzostwa zorganizowali MKS MOS Wieliczka i Gmina Wieliczka. Wszyscy uczestnicy mistrzostw w obu grupach otrzymali nagrody i dyplomy a najlepsi puchary. Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.

Wyniki grupy A

Wyniki grupy B

Jerzy Cholewa

Andrzej Irlik


mksmos