Agnieszka Ślusarczyk multimedalistką Mistrzostw Polski w szachach!

Agnieszka Ślusarczyk multimedalistką Mistrzostw Polski w szachach!

21_Agnieszka_Slusarczyk-MP8-2mCZYŻBY ROSŁA NAM NASTĘPCZYNI JANA KRZYSZTOFA DUDY?

Agnieszka Ślusarczyk ma zaledwie 7 lat a już ma wiele sukcesów szachowych na swoim koncie.

W dniach 14-18 października 2020 roku Agnieszka wzięła pierwszy raz w życiu udział w Poroninie Mistrzostwach Polski dzieci do lat 6 w szachach i zaskoczyła wszystkich. Przegrała tylko jedną partię i zdobyła Wicemistrzostwo Polski do lat 6.

Agnieszka ćwiczyła dzielnie szachy przez cały rok, brała udział w wielu turniejach szachowych indywidualnych i drużynowych. Jest Ona jedyną w Polsce dziewczynką w tym wieku mającą II kategorię szachową.

W tym roku w dniach 6-10 czerwca w Poroninie wzięła udział w Mistrzostwach Polski do lat 7 w szachach i powtórzyła swój sukces – została wicemistrzynią Polski w szachach do lat 7.

Agnieszka została w Poroninie na kolejne mistrzostwa – Mistrzostwa Polski do lat 8 w dniach 10-15 czerwca 2021 roku i grając ze starszymi od siebie dziewczynkami – zdobyła Wicemistrzostwo Polski do lat 8.

Można być zaskoczonym, skąd w tak małym dziecku tyle cierpliwości i spokoju przy szachownicy? Kilkanaście lat temu podobnie zaczynał swoją przygodę z szachami nasz arcymistrz Jan Krzysztof Duda. Czy Agnieszka pójdzie w Jego ślady? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, przed nią wiele pracy i czasu spędzonego przy czarnych i białych pionkach do gry w szachy. Na pewno trzymamy za Nią mocno kciuki i życzymy jeszcze wielu wygranych partii!!!

E.S-D.

21_Agnieszka_Slusarczyk-MP7-2m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


mksmos