XVIII Turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości – wyniki

XVIII Turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości – wyniki

20211-Sw.Niepodlegosci-mXVIII TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

6 XI 2021 r. w Kampusie Wielickim zorganizowano XVIII Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości „O Puchar Starosty Wielickiego”. Organizatorzy to Powiat Wielicki, MKS MOS Wieliczka, MOS Wieliczka. Do gry przystąpili reprezentanci K Sz. Hetman Katowice, UKS Hetman Koronny Trzebinia, UKS Goniec Staniątki, UKS Lisek Lisia Góra, UKS Bakcyl Bielany, Ogniska TKKF Dobczyce, SP Przebieczany, Sygneczowa, Szachownicy Kłaj, UKS Lider Siercza, Kraków, Montessori School Wieliczka, K K Sz. Kraków, MOS Wieliczka, MKS MOS Wieliczka, Fałkowic. Ogółem rywalizowało 64 chłopców i 19 dziewcząt. W turnieju zagrały dzieci urodzone w 2006 r. i młodsze, chłopcy w grupie A i dziewczęta w grupie B. W obu grupach grano systemem szwajcarskim po 7 rund i z tempem gry 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Tomasz Kinas, Jacek Kasprzycki, Krzysztof Kuta, Marian Polak, Ksawery Bartman. W turnieju A zwyciężył Krzysztof Wajda (MKS MOS Wieliczka), wyprzedzając Macieja Gulińskiego (K Sz. Hetman Katowice) i Jacka Łapczyńskiego (MKS MOS Wieliczka). Wszyscy wymienieni zdobyli po 6 pkt. a o miejscach w turnieju zadecydowała punktacja pomocnicza. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Kacprzyk, Jakub Micuła, Szymon Duda, Paweł Opiła wszyscy zdobywając po 5,5 pkt. Turniej dziewcząt wygrała Zuzanna Nowak (UKS Goniec Staniątki). Druga była Natalia Górnisiewicz ( Ognisko TKKF Dobczyce). Obie zdobyły po 5,5 pkt. Na III miejscu uplasowała się Julia Gaczoł z 5 pkt. Tyle samo punktów zdobyła Faustyna Wrona (MKS MOS Wieliczka). Zwycięzcom turniejów puchary i dyplomy wręczył sekretarz Powiatu Wielickiego Rafał Ślęczka. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i upominki. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę. Zadanie zrealizowano przy wsparciu  finansowym Powiatu Wielickiego.

Jerzy Cholewa


mksmos