XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – wyniki

XXI TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – wyniki

20211-Mikolaj-m5 XII 2021 r. w Kampusie Wielickim Powiat Wielicki, Miasto i Gmina Wieliczka, MKS MOS Wieliczka, MOS Wieliczka zorganizowali XXI Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Świętego Mikołaja. W turnieju uczestniczyły dzieci urodzone w 2006 r. i młodsze. Grano w 2 oddzielnych grupach dziewcząt oraz chłopców. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim przy kojarzeniu komputerowym na dystansie 7 rund z tempem gry po 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym był sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Irlik a sędziami rundowymi Jacek Kasprzycki, Marian Polak, Krzysztof Kuta, Ewa Serafin Duda, Tomasz Kinas. Sklasyfikowano 24 zawodniczki i 51 zawodników ze Staniątek, Krakowa, Kłaja, Dobczyc, Przebieczan, Fałkowic, Wieliczki. Turniej dziewcząt wygrała Natalia Górnisiewicz (Ognisko TKKF Dobczyce) z 6 pkt. Tyle samo punktów zdobyła Zuzanna Nowak ( UKS Goniec Staniątki). Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Górnisiewicz (Ognisko TKKF Dobczyce) z 5 pkt. Czwarta była Hanna Babicz (UKS Goniec Staniątki) również z 5 pkt. W turnieju chłopców zwyciężył Krzysztof Wajda (MKS MOS Wieliczka) zdobywając 6,5 pkt. Drugi Szymon Duda (MKS MOS Wieliczka) zdobył 6 pkt. Koleje miejsca zajęli Karol Kozak (UKS Goniec Staniątki),Michał Glaz (UKS Goniec Staniątki), Franciszek Kozłowski (MKS MOS Wieliczka) zdobywając po 5,5 pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Świętego Mikołaja. Turniej zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.

Jerzy Cholewa


mksmos